Monitoring Bezprzewodowy

cctv wr 01

Specjalizujemy się w instalacji bezprzewodowych systemów do transmisji sygnałów audio-video i telemetrii. Rozwiązania stosowane przez naszą firmę oparte są na radiowych urządzeniach nadawczo-odbiorczych pracujących w wolnych pasmach radiowych 2,4GHz, 5,2GHz oraz 5,8GHz.

1. Transmisja 2,4GHz pozwala na przesyłanie sygnału w wolnej przestrzeni przy zastosowaniu anten kierunkowych do 1500m, w terenie zabudowanym około 220 m, a w pomieszczeniach około 40 m. Transmisja ta stosowana jest w małych i tanich systemach CCTV tam gdzie  trzeba przesłać sygnał audio-video na niewielkie odległości wykorzystując głównie kamery z wbudowanymi nadajnikami lub małe nadajniki zewnętrzne o mocy około 10mW.

2. Cyfrowy bezprzewodowy system transmisji audio-video 5,2GHz przeznaczony jest dla dużych, profesjonalnych systemów CCTV gdzie jest wymagane kodowanie transmisji (szyfrowanie 128 bitowym kodem) oraz duża odporność na zakłócenia. System doskonale nadaje się do pracy terenie gęsto zabudowanym, w pobliżu bezprzewodowych sieci internetowych, sieci energetycznych oraz w przypadku braku widzialności optycznej anteny nadawczej i odbiorczej. Istnieje możliwość zastosowania 21 kamer. System ten realizowany jest w oparciu o urządzenia wyprodukowane przez firmę CAMSAT.

3. Bezprzewodowy system transmisji audio-video 5,8GHz przeznaczony jest do małych i średnich instalacji wykorzystujących maksymalnie 7 niezależnych kanałów video. Zasięg transmisji przy zastosowaniu anten kierunkowych nie przekracza 2 km. System ten charakteryzuje się wysoką jakością obrazu porównywalną z systemami przewodowymi, niewielkimi rozmiarami urządzeń nadawczo odbiorczych, szybką instalacją i przystępną ceną.